Mobilné pieskovanie šetrí čas aj peniaze

pieskovanie konštrukcie

Brúsenie, šmirgľovanie a čistenie dreva, kovov či betónu je činnosť, ktorú by každý domáci kutil najradšej preskočil. Bohužiaľ bez tohto prípravného kroku nie je možné ďalšie ošetrenie spomínaných materiálov. Našťastie dnes už existuje riešenie na rýchle opracovanie akéhokoľvek povrchu formou mobilného pieskovania.


Pieskovanie vs. mobilné pieskovanie

Ak milujete žiarivý úsmev, tak o pieskovaní ste už určite počuli. Pieskovanie zubov je inovatívna technológia bielenia a čistenia. No a rovnaký význam má toto slovo aj v prípade mechanického pieskovania budov, plotov a striech. Čistiaci proces sa tu vykonáva prostredníctvom pneumatického tryskania a tryskania metaním. Klasické pieskovanie má tak veľa slovných ekvivalentov ako tryskanie, sódovanie či mobilné pieskovanie.


Mobilné pneumatické tryskanie

Mobilné pieskovanie prevádzkuje aj najväčšia slovenská firma v tomto odvetví Tryskaci.sk. Tí do priestorov vašej domácnosti či chalupy prinesú technológie pracujúce na princípe pneumatického tryskania, ktoré využíva stlačený vzduchu pod vysokým tlakom, aby na čistený povrch vystrekol vybrané abrazívum. Ním je najčastejšie piesok, ktorý sa už celé desaťročia používa na čistenie železa. Moderné technológie však uvideli prínos pieskovania aj v prípade čistenia dreva, čím sa otvorili nové možnosti nielen pre certifikovaných pracovníkov, ale aj milovníkov drevených nehnuteľností.

Mobilné pieskovanie priamo k vám domov

Mobilné pieskovanie pritom funguje na princípe neinvazívnej eko technológie, pretože do celého procesu nevstupuje žiadna chémia. Vďaka moderným pieskovacím prístrojom sa navyše tlak z trysky dostane aj do tých najnepristúpenejších miest vášho príbytku. Preto ak potrebujete ošetriť rozsiahle drevené plochy na fasáde vášho domu, už nemusíte dumať nad tým, koľko dní dovolenky strávite na rebríku. Vďaka Tryskaci.sk ušetríte kopec času úpravou exteriérových povrchov pred finálnym náterom. Celú túto náročná prácu totiž dokážu urobiť len za jeden maximálne dva dni.


Mobilné pieskovanie dreva

Pieskovanie dreva tak patrí medzi najobľúbenejšie služby mobilného pieskovania. Je to pochopiteľne, pretože drevostavby si neustále vyžadujú pozornosť zo strany majiteľov. Vlastníci zrubov a drevených chát si preto túto formu povrchovej úpravy nevedia vynachváliť. Certifikovaní pracovníci v rámci mobilného pieskovania dovezú špičkový pieskovací stroj priamo k nehnuteľnosti. Prekážkou pre nich nie sú ani ťažko dostupné terény. Tryskáči totiž pracujú nielen s autom s pohonom na všetky štyri kolesá, ale aj výškovo nastaviteľnou plošinou.

Pieskovanie starých zrubov aj novostavieb

Mobilné pieskovanie je však ideálnym riešením nielen pre stropy, ale aj ostatné časti starých chát či zrubov. Moderná technológia ich vyčistí od farby ako aj poškodeného dreva po požiari. Navyše pieskovanie je skvelou voľbou na ošetrenie nielen interiéru, ale aj exteriéru. Dokáže si poradiť s akoukoľvek špinou či usadeninou. Problémom v tomto prípade nie je ani zažratá špina v tých najťažšie dostupných miestach. Pieskovanie však nie je technológia určená len pre stavby v rokoch, práve naopak. Obľubujú ju i novostavby, ktoré je taktiež potrebné ošetriť pred finálnym náterom.

Čistenie dlažby, kovov i grafitov

Na druhej strane je pieskovanie účinným prostriedkom na čistenie nielen drevených povrchov, ale aj dlažieb, kovov a dokonca i grafitov. Tlak vzduchu v kombinácii s pieskom alebo sódou šetrne odstraňuje z plotov a múrov neestetické sprejové nápisy. Výborne si poradí aj so železom, ktoré dôkladne prečistí a pripraví na pozinkovanie. Automatické pieskovanie nedá šancu ani machu, mastnote či hrdzi takže sa skvelo hodí na čistenie lodí, vlakov, ale aj historických pamiatok.

Mohlo by sa Vám tiež páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *