Tryskáči vyčistia každý povrch za vás rýchlo a efektívne

pieskovanie strechy

Údržba a čistenie interiéru spolu s exteriérom je súčasťou života každého z nás. Materiály, ktoré zdobia fasády domov, plotov a povalí však časom podliehajú nečistotám, hrdzi a machu. Preto je potrebná ich šetrná obnova. No tej predchádza nepríjemné brúsenie spolu so šmirgľovaním. A práve preto vznikol projekt Tryskaci.sk, ktorého cieľom je pomôcť ľuďom pri ich každodenných výzvach.

Najväčšia pieskovacia firma na Slovensku

Tryskaci.sk sú najväčšia pieskovacia firma na Slovensku. Okrem mobilného pieskovania vám radi na očistené povrchy nastriekajú i farbu. Spoločnosť vlastní päť špičkových pieskovacích strojov, výškové plošiny a autá s pohonom na všetky štyri kolesá. Trysky z tejto spoločnosti sa tak dostanú do aj do tých najodľahlejších zákutí našej krajiny, ale i do najnepristúpenejších špár vo vašej domácnosti.

Ekologické čistenie sódou a pieskom

V rodine Tryskáčov pritom pracujú len certifikovaní pracovníci, ktorí pomocou špeciálneho stroja na tryskanie čistia rozmanité povrchy. Ako abrazívum využívajú piesok alebo sódu. Ide tak o ekologický spôsob brúsenia železa, betóny i dreva. Tryskáči totiž nepoužívajú žiadne chemikálie a abrazívum v podobe piesku je veľmi jemné. Nehrozí tak žiadne poškodenie čisteného povrchu a okamžite po dokončení pieskovania sa naň môže nanášať farba alebo lak.

Čo je mobilné pieskovanie

Mobilné pieskovanie v podaní Tryskáčov je služba, ktorá dovezie vysoko profesionálny pieskovací stroj priamo k vám domov. V rámci svojej práce Tryskáči využívajú pneumatické tryskanie. To pracuje na princípe stlačeného vzduchu, ktorý pod tlakom vystrekuje piesok alebo sódu na čistený povrch. Ide tak o inovatívny spôsob odstraňovania mastnoty, hrdze a iných usadenín na akomkoľvek povrchu.

Mokré a suché tryskanie

Pri pieskovaní pod tlakom tryskáči.sk pracujú dvomi spôsobmi. S vodou alebo bez nej. Ak sa v tlakovej nádobe nenechá, tak potom ide o suché tlakové tryskanie. To je riešenie pre majoritnú časť zákaziek Tryskáčov. Počas procesu čistenia však musíte rátať so zvýšenou prašnosťou, pretože sa naň využíva piesok, ktorý naráža na povrch a potom logicky padá na zem. V prípade však, že potrebujete vybrúsiť stropy v interiéri, kde nie je možné počas práce dostatočne vetrať, tak potom Tryskáči pristupujú k mokrému pieskovaniu. Pri ňom však treba rátať nielen s pieskom, ale aj vodou na stenách.

Tryskáči šetria váš čas

Tryskáči pracujú rýchlo a šetria čas všetkým domácim kutilom. Tí zvyknú na rebríkoch stráviť celé mesiace, čo sa prejaví aj na ich doničených rukách. Pre Tryskačov však podobné prehrešky neprichádzajú do úvahy. Veď napríklad brúsenie celého zrubu pieskovaním im trvá jeden maximálne dva dni. Tryskovanie železa zas zvládnu o polovicu rýchlejšie ako pri klasickom brúsení. No a tryska v podaní Tryskáčov sa nezľakne ani betónových povrchov, ktoré je schopná vyčistiť rýchlejšie až o 30% oproti konkurencii.


Šetrné pieskovanie dreva i iných materiálov

Pri svojej práci Tryskáči pracujú len s profesionálnou technikou, takže dokážu prispôsobiť tlak piesku ošetrovanému povrchu. Preto nehrozí, že pieskovaním znehodnotia rozsiahle drevené povrchy. Práve naopak. Šetrne z neho odstránia všetky nečistoty a pripravia na ďalší náter. Na ten je potrebné zabezpečiť väčšie množstvá farby, pretože pieskovanie podobne ako brúsenie narúša jeho štruktúry. Celý proces však spôsobí, že ošetrenie sa dostane do jeho hĺbky a bude schopné bez poškodenia prežiť ďalšie roky. Pozitívny vplyv má pieskovanie okrem dreva aj na betónové a železné povrchy. Z nich dokáže odstrániť mach, hrdzu, ale aj grafity. Tým, že nepoužíva žiadnu pridanú chémiu je vhodný i na čistenie pamiatok a štvorkolesových veteránov.

Mohlo by sa Vám tiež páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *