Zabudnite na klasické brúsenie, dajte šancu pieskovaniu

pieskovanie dreveného plota

Poctivý šmirgeľ či pásová brúska. Túto dilemu rieši veľa majstrov pri hľadaní vhodného nástroja na renováciu schodov, omladenie nábytku či iného materiálu, na ktorý chcú naniesť farbu. No klasické brúsenie možno nahradiť aj pieskovaním. Tryskanie totiž pôsobí rovnako dobre na drevo a betón ako na železo.

Tlakové pieskovanie ako univerzálna brúska

Tlakové pieskovanie alebo tryskanie je proces, kedy tlaková nádoba prostredníctvom hadice vháňa piesok do trysky. Vplyvom tlaku tak na striekanom povrchu dochádza k vyhladeniu a odstráneniu všetkých nežiadúcich látok. Pieskovanie však doma nemôžete vykonávať na vlastnú päsť. Obsluha pieskovacieho stroja je podmienená certifikovaným pracovníkom, ktorý pri tom nezabúda ani na bezpečnosť. Počas čistenia pieskovaním je totiž potrebný ochranný skafander ako aj maska na tvár. Navyše spoločnosti zaoberajúce sa pieskovaním ako sú Tryskáči.sk pracujú s vysoko profesionálnymi strojmi, ktoré sú na míle vzdialené klasickým zastaralým riešeniam s kompresorom.

Pieskovaním vybrúsite drevo do detailov

Drevo pracuje a zreje celý život. Preto potrebuje i náležitú pozornosť svojich majiteľov. Ošetrenie rozsiahlych drevených povrchov však vyžaduje nielen veľa času a energie, ale aj finančných prostriedkov. Našťastie dnes už existuje elegantnejšie riešenie na brúsenie dreva ako doničené ruky od šmirgľa po niekoľkodňovom státi na rebríku. Mobilné pieskovanie vyčistí povale, zruby aj chaty od spáleného dreva i starej farby. Pri pieskovaní nie je na drevené povrchy nanášaná žiadna chemikália, takže vaša fasáda bude ihneď pripravená na natieranie alebo impregnáciu. No a keďže profesionálni tryskáči používajú trysky rôznych veľkostí, dostanú sa aj na tie najnedostupnejšie miesta vašich povál bez toho, aby narušili štruktúry dreva.

Už žiadne grafity ani mach

Tryskanie je skvelým pomocníkom aj pri ošetrení betónových povrchov a tehál. Šikovnou metódou z nich rýchlosťou blesku zmiznú grafity. Pieskovanie si poradí aj s machom, nerovnými povrchmi a zošednutými fasádami. Brúsenie betónu pieskovaním navyše ponúka skvelý benefit navyše. Nie sú pri ňom použité žiadne chemikálie, takže ide o šetrné čistenie bez zbytočného zaťaženia životného prostredia. No a presne tento moment nahráva do karát majiteľom kultúrnych pamiatok. Tryskanie ich vyčistí bez toho, aby bola narušená ich historická hodnota. Vyškolení pracovníci navyše dokážu malé zázraky s vašimi nehnuteľnosťami urobiť aj počas zimnej sezóny a problém im nerobia ani výškové práce.

Pripravte železo na pozinkovanie rýchlo a efektívne

Brúsenie železa formou pieskovania je osvedčený spôsob, ako ho rýchlo a účinne zbaviť starej farby či hrdze. A platí to dvojnásobne v prípade, že váš dom je ohraničený dlhou železnou bránou. Pieskovanie skráti čas vyhladenia až o polovicu oproti štandardnému brúseniu. Navyše ho opracuje tak dôkladne, že železo môžete okamžite začať natierať. S podobnými výhodami viete počítať aj pri ošetrení železných striech. No a pieskovanie oceníte aj ako efektívny spôsob na ošetrenie karosérií starých automobilov.

Rýchlosť a spoľahlivosť

Klasické brúsenie povrchov sa tak popri tryskovom pieskovaní stáva zastaralým prežitkom. Na to, aby ste rýchlo dosiahli kvalitný efekt je však potrebný spoľahlivý partner. Jedným z nich sú bez pochýb Tryskáči.sk, ktorí v tomto smere predstavujú jednotku na našom trhu. Mobilita im nerobí problém a s moderným pieskovacím strojom sa dostanú aj tých najodľahlejších zákutí našej krajiny. Navyše svoju prácu vykonávajú poctivo, pričom nepotrebujú žiadny prívod elektriny, plynu ani vody. No a to, že pracujú aj počas zimných mesiacov je už len čerešnička na torte. Dajte teda natrvalo zbohom brúske i šmirgľu a doprajte si kvalitnú úpravu vašich povrchov prostredníctvom pieskovania.

Mohlo by sa Vám tiež páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *