Prečo pieskovať drevo, zrub alebo chatu?

mobilné pieskovanie chaty

Pravidelne sa stretávame s otázkami prečo by ste mali opracovať drevo pieskovaním a nie brúsením? Existujú rôzne fámy o tom, že sa zničí drevo, ostávajú rôzne zárezy na dreve, vlásočnice alebo povrch nie je hladký.

Všetky tieto informácie popísané vyššie platili pár rokov dozadu alebo ho vytvárali firmy, ktoré sa do samotné pieskovanie nevyznajú. Kúpili si najlacnejšiu pieskovačku na trhu a začali pieskovať bez toho aby si dopredu niečo o forme a type pieskovania zistili.

mobilné pieskovanie chaty mobilné pieskovanie chaty mobilné pieskovanie chaty mobilné pieskovanie chaty mobilné pieskovanie chaty

Aktuálne pri pieskovaní dreva od nás ostáva povrch hladký a neostávajú na ňom ani žiadne vlásočnice dreva. Používame špeciálne abrazívum, ktoré nie je rovnaký ako štandardný piesok. Taktiež máme možnosť nastaviť tlak, ktorým bude piesok vystrelovať(tryskať) na danú plochu s možnosťou nastavenia aj intenzity abrazíva, ktorý bude vytryskávať. Vďaka všetkým týmto faktorom dokážeme odviesť maximálny a kvalitný výkon aby drevo ostalo neporušené a hladké.

Konkurenčnou službou pri pieskovaní dreva je brúsenie dreva. Brúsenie dreva je časovo náročnejšie ako samotné pieskovanie a výsledok nemusí byť 100%. Pri brúsení máte problém so škárami a ďalšími inými nezrovnalosťami materiálu, ktoré samotná brúska nedokáže vybrúsiť. Ak niekde raz zabrúsite viac, ostane vám priehlbina alebo zárezy, ktoré už nedokážete opraviť. Pri pieskovaní postupným prechodom po dreve docielite efekt kompletného vyčistenia bez toho aby ostali miesta nedočistené alebo poničené.

Z finančného pohľadu je samotné brúsenie nákladnejšie ako pieskovanie. Toto sú všetko faktory pri ktorých by ste sa mali zamýšľať ak sa rozhodujete opraviť drevo, strhnúť náter a podobne.

Chcete využiť naše služby? Kontaktujte nás na +421 948 047 451 alebo info@tryskaci.sk

 

Mohlo by sa Vám tiež páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *